Żyjemy w świecie iluzji – O tym jak media wykreowały obraz nadczłowieka

Mamy rok 2021. To co się dzieje teraz na świecie nie robi na mnie żadnego wrażenia, przywykłem, do samotności, oczekiwań, których nigdy nie spełnię oraz do bólu, który towarzyszy codziennej aktywności. A jednak pragnę się podzielić swoją refleksją, tylko dlatego, że wiem, że te oczekiwania to po prostu iluzje, w które każdy z nas nie raz przyjmuje za pewnik.

Nie wiem kiedy to się zaczęło, może w XIX, XX wieku a może długo wcześniej.

Ale to wiem na pewno, nie jesteś tym kim myślisz, że jesteś. Ani tym kim inni chcą żebyś był, jakoś wyglądał, jakoś się zachowywał. Bo to nie wypada, powinieneś tak jak oni. Słyszałem to całe życie, nawet pewnego razu w to uwierzyłem, odniosłem „sukces”, wszystko wydawało się zazębiać, lecz to nie dało mi długotrwałej satysfakcji. Zarzuciłem wszystko, moje nawyki, moje teorie, w to co wierzyłem i popadłem w wir samopoznania. Nie powiem, droga nie była (nie jest) łatwa. Ale jak to się mówi, lepiej gorzka prawda niż słodka iluzja.

Do rzeczy. Wychowałem się jako Europejczyk, napiętnowany katolickim symbolem strachu przed Bogiem i jego oceną. Wydawało mi się to logiczne, dlatego wszelkie aktywności, które „poprawiały” mnie jako personę wydawały mi się „dobre” i przede wszystkim zdrowe. Wyzbyłem się wszelkich negatywnych wzorców i nawyków, aktywnie uczęszczałem do szkoły, uprawiałem sport i inne takie bzdety, które stawiały mnie w hierarchii wyżej niż inni. Przyszedł czas, który mi wszystko odebrał łącznie ze zdrowiem i wtedy zrozumiałem jak głęboko w nas siedzi PROGRAM bycia niedoskonałym, stanu wymagającym poprawy.

Zarzuciłem wszystko w co do tej pory wierzyłem i dałem się ponieść mądrości mojego serca. Wyzwanie to, stoi przed każdym, od nas zależy jak wcześnie się tego podejmiemy.

Media, iluzja rozdzielenia i zakazany owoc.

Perfekcyjny stan to akceptacja TERAZ

Eckhart Tolle

Może do Disney a może kościół, prawda leży gdzieś po środku. Nie będę nikogo tutaj obwiniał, ponieważ udawanie ofiary jest równie niepraktyczne, natomiast wraz z erą internetu powstał nierealny obraz sukcesu i zewnętrznego piękna, często obijając niewyobrażalne piętno na psychice większości z nas. Nieświadomie łapiemy bodźce i kanony „piękna” sztucznie wykreowane przez Media, Hoolywood i modeli. Miałem okazje poznać to środowisko od środka i wiem, jaka obłuda tam panuje. Naćpane modelki, piosenki promujące wartości niegodne żadnego Greckiego filozofa oraz obiektywizacja kobiet jako przedmiotu. NAJLEPSZE JEST TO, ŻE LUDZIE TO KUPUJĄ. I to na niewyobrażalną skalę.

Co chwila widzimy czerwone dywany, w telewizji publicznej straszną nas byle gównem, byle byśmy tylko nie przypomnieli sobie kim naprawdę jesteśmy.

Ten krótki wpis to apel, o zwolnienie tempa i zastanowienie się, czym na codzień karmisz swój umysł, w telewizji, na instagramie czy filmach, które oglądasz. Przyzwyczailiśmy się do oglądania cierpienia, przez to dystansujemy się i zapominamy, że w tej chwili na świecie ginie ktoś z głodu i kolejne drzewo jest wycinane. Źródłem tego jest percepcja na potrzeby, które są w nas, ale nie są nasze. Te PROGRAMY. może ODINSTALOWAĆ. Jesteś programistą własnej rzeczywistości WEWNĘTRZNEJ, kiedy to wreszcie zrozumiesz, świat stanie przed Tobą otworem.

Uściski

ART: Michael Divine

  • Treści na naszej stronie znajdziesz w języku polskim jak i angielskim. Naszym celem jest poszerzanie świadomości oraz edukacja czym jest szamanizm i jak osiągnąć pełnię swojego potencjału. Na stronie znajdziesz wiele poradników zarówno natury duchowej jak i codziennej.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *