Pozbądź się zgagi raz na zawsze!

Jak mówi definicja medyczna, zgaga tzw. reflux jest cofaniem się treści żołądka do przełyku. Nie należy bowiem traktować jej jako coś negatywnego. Samo zjawisko jest cudownym działaniem naszego organizmu, informującym nas, że jedzenie, które spożywasz jest dla Ciebie nieodpowiednie.

Aby pozbyć się zgagi, będziesz potrzebował zaaktualizować swoje nawyki żywieniowe i zastosować kilka hacków, które umożliwią Ci przejście przez ten proces bez szwanku.

Samo zjawisko zgagi, jak już wystąpi, postaraj się zaakceptować i zapytać organizmu co chce Ci pokazać. Uczucie palenia w przełyku należy do żywiołu ognia, tak samo jak trzecia czakra, w której znajduje się „źródło problemu.

Relux, cofanie się treści pokarmowej do przełyku

Na początku ogranicz ilość pożywanego jedzenia, oraz zwróć uwagę na jego jakość. Aby uniknąć nieprzyjemności, musisz ograniczyć do zera jedzenie pokarmu, który nadkwasza organizm. Należą do nich m. in. kawa, nabiał, mięso, produkty zamknięte w paczkach, jak np. pierogi czy wszelkiego rodzaju przetworzone cukry jak czekolada i inne słodkości. Papierosy i alkohol również są niewskazane, niepotrzebne i zabronione. (Chyba, że lubisz mieć zgagę). Zamiast tego niech Twój jadłospis składa się z zielonych warzyw i lekkostrawnych produktów. (Dieta sattwiczna). Pij dużo wody, ile wlezie, żywioł wody pomoże ugasić dysharmonię w postaci nadmiaru żywiołu ognia w Twojej trzeciej czakrze. Następnie po 2-3 dniach zmiany diety, zastosuj dzień postu. Proces powtarzaj do ustania objawów. Ważnym elementem jest również, aby bezpośrednio po jedzeniu nie zajmować pozycji leżącej, to właśnie sprawia cofanie się treści pokarmowej do przełyku i czujesz dyskomfort. Również pamiętaj o tym, aby spać na lewy boku, ponieważ wtedy twój żołądek znajduje się w optymalnej pozycji, pamiętaj jednak, nic na siłę. Najbardziej korzystny jest detoks sokowy, lecz zdaję sobie sprawę z tego, że nie każdy posiada w domu wyciskarkę wolnoobrotową. Wyżej opisana metoda jest stosunkowo tania, ponieważ ogranicza spożywanie pokarmów najdroższych w naszej lodówce i również post jest zupełnie darmowy.

Dlaczego post? Ponieważ dajesz wtedy szansę odpocząć Twoim organom wewnętrznym od codziennej pracy, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś, to pomyśl, jak zmęczona musi być Twoja wątroba. Jeżeli podczas postu wystąpi ból głowy, to normalne. Na wierz zaczną wychodzić nie uwolnione emocje(żywioł wody), możesz czuć się rozdrażniony, to normalne, pij w tym procesie dużo wody, a później zjedz zdrowy posiłek składający się ze świeżych pokarmów, owoców i warzyw. Po takim detoksie będziesz miał ochotę napchać się niezdrowym żarciem, dlatego, że zabierasz grzybom i bakteriom całą pożywkę i na pewno mikroby upomną się o nią. Nie ma szans, żebyś za każdym razem nie uległ pokusie, wtedy jednak licz się z tym, że zgaga może powrócić. Na szczęście, tak jak już wcześniej wspomniałem jest to złoty mechanizm przypominający Tobie, o tym że czas o siebie zadbać. Nie patrz na innych, jedzących „pyszności” ponieważ każdy jest na innym poziomie ewolucji i to, że inni nie odczuwają bólu po jedzeniu niezdrowego żarcia, nie jest tożsame z tym, że im nie szkodzi. Jeśli masz takie dolegliwości, jest duża szansa na to, że jest osobą wysoko wrażliwą na wszelkiego rodzaju energie.

Detox najlepiej zacząć późnym popołudniem, dzięki temu wstając następnego dnia jesteś już w połowie sukcesu…

Pamiętaj, że podczas postu mogę wystąpić bóle głowy, lub wymioty, te symptomy są jak najbardziej OK.

Robert Moorse w swojej książce „Cud Detoksykacji” dokładnie opisuje wpływ pokarmu jaki przyjmujemy i przytacza skuteczne metody, aby rozpocząć proces oczyszczania w swoim organizmie. Jednym słowem, jedz świadomie, unikaj produktów zakwaszających organizm, jedz jedzenie alkaiczne, tzn. świeże, nie gotowane, warzywa i owoce. Na surowo. Jeśli jesteś zainteresowany tematem i chcesz wiedzieć dlaczego, zdecydowanie powinieneś przeczytać te pozycję.

Ten post nie jest poradą medyczną, jeżeli cierpisz na chorobę refluksu skontaktuj się niezwłocznie z lekarzem.

Jeżeli szukasz porady napisz bezpośrednio do mnie, na pewno pomogę:

przemo@slowyourlife.pl

    • Treści na naszej stronie znajdziesz w języku polskim jak i angielskim. Naszym celem jest poszerzanie świadomości oraz edukacja czym jest szamanizm i jak osiągnąć pełnię swojego potencjału. Na stronie znajdziesz wiele poradników zarówno natury duchowej jak i codziennej.

    Może Ci się również spodoba

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *