Ile czasu wolnego masz dla siebie?

Kiedy słyszę, że ktoś nie ma na coś czasu to mnie trzęsie. Każdy ma dokładnie tyle samo czasu co inni, różnica polega jedynie na wyznawanych przez nas priorytetach. „Nie mam czasu na to, bo muszę zrobić tamto…”

Nie chodzi o to ile czasu posiadasz, lecz o to co jest w Twoim życiu priorytetem.

Sprawa sprowadza się do kwestii potrzeb. Twoich potrzeb, tych prawdziwych(nie ma takich) i iluzorycznych. Są też takie, które zostały Ci zakodowane przed media głównego nurtu lub przechodzą z pokolenia na pokolenie.

Słyszmy na przykład rozmowę znajomej, że ona to nie ma na nic czasu, że musi tyle pracować, że ma kredyty do zapłaty…

Serio? Sama się wpakowałaś w to bagno, a przyczyną tego patologicznego zachowania są niespełnione potrzeby, które jak Ci się wydaje mają jakąś wartość. Otóż nie mają, żadnej. Problem w tym, że nosimy w sobie pewien bagaż emocjonalny, z którym zamiast się zmierzyć, odsuwamy go na bok dzięki strażnikom(Metoda IFS), takimi jak impulsywne kupowanie przedmiotów, domów, samochodów nadużywanie alkoholu czy innej maści stymulantów, oglądanie telewizji itd.. Dopóki nie spojrzymy prawdzie w oczy, dopóty będziesz agregatem napędzającym system, dającym się manipulować i jak pies będziesz gonił, za tym, co NIGDY radości z życia Ci nie da! Szczęście może tak, ale ono jest krótkotrwałe i zależne od czynników zewnętrznych. Prawdziwą radość z życia możesz wygenerować tylko w sobie i doznawać jej nawet kiedy jest Ci smutno.

A więc ile czasu masz dla siebie?

Sprawa jak zwykle jest banalna. Polega na przyjrzeniu się swoim potrzebom i wartościom, które wyznajemy.

Szybka matma, mamy 24h. Zdrowy sen powinien zajmować od 6 do 12h (kiedy odczuwasz silne zmęczenie i Twój organizm był przez wiele lat eksploatowany ponad jego siły).

Do naszych obliczeń przyjmiemy 9h snu.

24h – 9h daje nam 15h wolnego czasu! To mega dużo.

Ilość czasuAktywność
1-3hGotowanie, jedzenie, toaleta, komunikacja
6h-8hSzkoła, praca

15h – 3h – 8h = 4h

Według obliczeń, śpiąc aż 9h i pracując na pełen etat zostaje nam 4h czasu wolnego. Możesz wykorzystać ten czas jak tylko chcesz, moja propozycja wykorzystaj go, aby nie musieć pracować na pełen etat do końca życia. Stań się wolny, wolny od potrzeb. Zapieprzamy bo wydaje nam się, że potrzebujemy czegoś, a prawda jest taka, że to czego naprawdę pragniemy to siedzieć w lesie i mieć wszystko w dupie. Możesz się ze mną nie zgadzać, to bez znaczenia…

WAŻNE!

Po powrocie z pracy pewnie będziesz chciał się odmóżdżyć, włączyć TV, czytać gówno-wiadomości, zamiast tego możesz się zrelaksować, wyciszyć skupić się na sobie, zrobić listę celów, poczytać książkę, porozciągać się, poćwiczyć. Masz na to aż 4h… Uwierz mi, że przestając się nadmiernie pobudzać, nie będziesz potrzebował już 9h sun… (artykuł o śnie znajdziesz tutaj). Może uda Ci się go zredukować do 7,5 – 6h… To Ci daje od 5,5h do 8h, wolnego czasu, (chodząc na pełen etat wciąż). To na prawdę dużo, wykorzystaj go jak chcesz i pamiętaj, że nic nie musisz, możesz go przysłowiowo zmarnować, nic w tym złego.

Wiem natomiast, że kiedy przeanalizujesz swoje potrzeby to zauważysz, że gonisz za tym czego nie chcesz, postanowisz ewoluować i szanować Siebie i Swój czas bardziej.

Powodzenia…

  • Treści na naszej stronie znajdziesz w języku polskim jak i angielskim. Naszym celem jest poszerzanie świadomości oraz edukacja czym jest szamanizm i jak osiągnąć pełnię swojego potencjału. Na stronie znajdziesz wiele poradników zarówno natury duchowej jak i codziennej.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *